IHATO’da Yeni Dönem Başkanı Yusuf GERÇEKER

Uluslararası Helal Turizm Derneği 12 Ocak 2019 da yaptığı genel kurul ile yeni bir döneme başladı. Kurucu yönetimin yerini yeni yönetime bıraktığı genel kurul katılımı yüksek ve samimi bir ortamda geçti.

Kurucu Başkan Erdal TÜRK “derneğimiz bugüne kadar ciddi yol aldı. Helal turizm alanında ön aldı ve ön açtı. Bundan sonrada bu alanda emin adımlarla güzel çalışmalara imza atmaya devam edecektir. Bizler bugüne kadar getirdik bundan sonrasında yeni yönetim inşallah çok daha ilerilere taşıyacaktır. Kurucu ekibe ve bu güne kadar hizmet vermiş herkese teşekkürlerimi bir borç bilirim. Yeni yönetime de her zaman destek vermeye devam edeceğim” dedi.

Başkanlık görevini devralan Yusuf GERÇEKER “Kurucu Başkanımıza emekleri için çok teşekkür ederiz, bizlerde aldığımız bu bayrağı daha yükseğe çıkartmaya gayret göstereceğiz. Ancak bunu tek başımıza değil ekip ruhuyla yapacağız.” Dedi.

GERÇEKER ayrıca “Helal Turizm dünyada çok önemli bir Pazar büyüklüğüne ulaştı ancak ülkemizin bu pastadan aldığı pay çok komik oranlarda. Yapacak olduğumuz çalışmalarla inşallah ülkemiz bu konuda da başı çeken ülke haline gelmesi için her türlü çalışmayı yapacağız. Önümüzde ki ay inşallah turizm de Kamu STK ve Üniversitelerimiz ile Helal Turizm Durum Analizi Çalıştayı yapacağız. Ayrıca Nisan ayında da 2. Uluslararası Helal Turizm Kongresini ’de Kastamonu Üniversitesi ile birlikte yapacağız. Sektörel raporlar ile yaptığımız tüm bu çalışmalar ülkemiz için de dünya için de önemli bilgiler sunacaktır.” dedi.

IHATO’nun yeni yönetimi şu şekilde oluştu;

Başkan Yusuf GERÇEKER, Başkan Vekili Taner AYDIN, Başkan Yardımcıları Ruhat ÜLGEN CENGİZ, Yusuf YÜCEL ve Süleyman ÇINAROĞLU, Yönetim Kurulu Üyeleri; Muhammet TOPALOĞLU, Eyül Kamil GAYSI, Yener AKAR, Hasan EFEL, Erol BODUR, Talha ÇİZMECİ, Belma AKIN, Nurullah ÜNAL, Mehmet CANITEZ, Hakan KORİK, Cemre Murat ÇALIŞ, Kazım ÖZTOKLU ve Yunus ETE oldu.